Hormonok olyan kis fifikás valamik, amik megkönnyíthetik, de meg is nehezíthetik az életünket.
Ha az egyensúly valahol megbillen, nemcsak teherbeesési nehézségekkel nézhetünk szembe, hanem a mindennapok számtalan területén érezhetjük negatív hatását. Szerencsére, ahogy az életmódunkkal problémákat okozhatunk magunknak, úgy ki is tudjuk javítani őket, főleg ha időben elkapjuk azokat.
Mivel okozunk magunknak hormonális problémákat?
- Stressz
- Ultra-feldolgozott élelmiszerek
- Dohányzás, Vegyszerek
- Mozgásszegény életmód
- Alvási problémák
Egy kerek egész
A nők és a férfiak között nem csak annyi a különbség, hogy a fiúknak kukijuk van, a lányoknak meg puncijuk. Na és nem is csak annyi, hogy a nők MINDENRE emlékeznek, a férfiak meg csak arra, ami “szerintük” igazán fontos. A nők képesek arra a csodára, ami egy új élet megszületéséhez szükséges, éppen ezért az egyik legnagyobb differencia nő és férfi között az nem más, mint a hormonháztartás.
Mivel a női szervezet ilyen szempontból sokkal komplexebben van “összerakva”, ezért akárhol is csúszik be a hiba, borulhat az egész rendszer.
Ha hormonális egyensúlytalanság lép fel, azt a mindennapokban is megérezhetjük.
Hatással van a hangulatunkra, az immunrendszerünkre, az izomzatra, a zsírégetésre. Arra, hogy milyen a bőrünk, a hajunk és a körmeink, hogy éjszaka hogyan alszunk, reggel hogyan ébredünk. Hormonjaink befolyásolják azt is, hogy a stresszhelyzeteket hogyan kezelünk, milyen gyakran vagyunk éhesek, milyen gyakran van rossz kedvünk, sőt még a párválasztásra is hatással lehet.
Testünk és hormonjaink folyamatosan kommunikálnak velünk. Ha valami nem tetszik a hormonjainknak, azonnal jeleznek. Neked “csak” az a dolgod, hogy meghalld, amit mondani próbálnak neked. Ha a zajos mindennapokban meghalljuk a hormonjaink szavát, könnyedén tudjuk elcsípni a hibás életmódunkat, és így változtathatunk rajta.
Először is alapjaiban kell megváltoztatnunk a viszonyunkat a hormonjainkkal mert nem az ellenségeink, hanem a barátaink, ha megtanulunk velük összhangban élni.
Mire reagál a testünk? A válasz egyszerű: arra, ami történik vele.
Éppen ezért nem mindegy, hogy hogyan éled a mindennapjaidat és az életed. Hormonjaink nem azt szeretnék, hogy stresszes körülmények között töltsük el az egész napunkat. Nem egészséges éjszakába nyúló netflixezés után reggel 6-7-kor felébredni, majd kapkodva, éhgyomorra meginni egy kávét, aztán rohanni a munkába, ahol nyolc órát ülünk a gép előtt vagy neon fény alatt, miközben bedobunk egy szelet pizzát, majd rohanunk haza és a kanapén fekve nézzük a Nyerőpárost, majd netflixezünk ismét éjszakába nyúlóan.
Manapság nem pont így néz ki egy nő hétköznapja, igaz? Hormonjaink pedig erre reagálnak, szinte ordítanak a változásokért. A mostani programnak is az a célja, hogy megtanuld, hogyan érd el, hogy a hormonjaid elcsendesüljenek, megnyugodjanak és újra boldogan, kiegyensúlyozottan támogassák a működésedet.
Melyek a legfontosabb tényezők?
- Táplálkozás, optimális testsúly
- Stressz
- Mozgás
- Alvás
Erre a négy pillérre kell odafigyelned, ha együtt szeretnél működni a hormonjaiddal.
Kapcsolat